12-14 lutego 2016

galeria Dizajn BWA Wrocław

piątek 18-20

sobota- niedziela 12-20

***

Biodegradacja materiału, wykorzystywanego do produkcji ubrań trwa w zależności od jego składu od kilku do kilkudziesięciu lat.  Przemysł odzieżowy, który dostarcza nam kurtki, spodnie i swetry, przyczynia się nie tylko do zanieczyszczenia środowiska, ale również do wytwarzania ton odpadów materiałowych, których los w poszczególnych fabrykach nie jest znany szerokiemu gronu odbiorców.

Małgorzata Salamon oraz galeria Dizajn BWA Wrocław zaprasza ochotników na trzydniowe warsztaty, podczas których przyjrzymy się tej produkcji, a co najważniejsze –  z resztek materiałów zalegających w szwalniach i w pracowni projektantki, zaprojektujemy gotowe produkty i zrealizujemy je w galerii.

Gotową odzież – przeciwdeszczowe kurtki oraz dzianinowe swetry – przekażemy Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta, który rozdysponuje ją wśród potrzebujących.

“Od początku produkcji własnych projektów, zaskakująca wydała mi się myśl, jak wiele materiału nie zostaje wykorzystanego i trafia po prostu do śmieci. Od pierwszych kolekcji zbierałam go z zamiarem ponownego wykorzystania. Później pojawił się pomysł, że odzież, która dla nas jest często wyrazem statusu społecznego, dla ludzi bezdomnych stanowi znacznie większą wartość – formę symbolicznego domu. Nie potrafię zapewnić im profesjonalnej pomocy lekarskiej, ale jako projektantka mogę chociaż spróbować zaszczepić ideę pomocy “dizajnerskiej”, sprawić, ze pojedyncze osoby nie będą moknąć czy marznąć. Celem moich warsztatów nie jest opracowanie projektów, które unifikowałyby potrzebujących, naznaczały ich, ale dzięki pracy kolektywnej i wymianie pomysłów były po prostu dobrze zaprojektowanymi ubraniami.”

Nasi partnerzy:

Galeria Dizajn BWA Wrocław

Kupuj odpowiedzialnie

Pajak Sport

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta